Region Kultury

Kaledoskop

Reymont

Wydawnictwo Kwadratura

Wytwórnia

 

 
Taniec towarzyszył ludziom od zawsze.
To odtrutka na liczne stresy, zmartwienia i chandry.
Tańcząc zapominamy o wszystkim, co przykre i stajemy się zrelaksowani, odprężeni. Taniec daje nam satysfakcję i poprawia samopoczucie.
W naszej szkole dowiedzą się Państwo jak łatwo zacząć przygodę z tańcem i jak cieszyć się radością płynącą z ruchu i muzyki. Specjalizujemy się w tańcu towarzyskim i zapewniamy wszystkim chętnym naukę na wysokim poziomie. W Łódzkim Domu Kultury kursy tańca towarzyskiego mają już ponad 50-letnią tradycję.
Zajęcia prowadzone są na kilku stopniach zaawansowania. Jeden stopień kursu obejmuje aż 8 spotkań po półtorej godziny.
Kursy obejmują naukę użytkowej wersji tańca towarzyskiego. Został on opracowany na podstawie propozycji wybranych z tzw. Światowego Programu Tanecznego przez grono wybitnych fachowców, specjalistów w dziedzinie tańca użytkowego. Stale go poszerzamy, dodając tańce, które aktualnie są najbardziej popularne. Dzięki ujednoliconemu programowi tanecznemu, który realizowany jest w szkołach tańca na całym świecie, oraz ograniczeniu repertuaru tanecznego do figur podstawowych, każdy, kto ukończy nasze kursy jest w stanie zatańczyć nawet z osobą, z którą dotychczas nie tańczył. Również dzięki przystosowaniu tańca użytkowego do warunków, w jakich się najczęściej tańczy (np. na dyskotekach, w restauracjach, w kawiarniach), każdy miłośnik tego rodzaju ruchu z łatwością zatańczy do każdego rodzaju muzyki.
 
W programie:
styl standard: walc angielski, walc wiedeński, tango, fokstrot, quickstep;
styl latynoamerykański: samba, cha-cha, rumba, jive, pasadoble
oraz elementy tańców disco i światowe nowości taneczne.
 
Program kursu I stopnia został opracowany specjalnie dla początkujących, którzy nigdy nie mieli do czynienia z tańcem towarzyskim albo uczyli się już bardzo dawno i nic nie pamiętają. Po ukończeniu nauki na jednym stopniu można kontynuować naukę na kolejnym stopniu. Można to zrobić od razu lub w dowolnym późniejszym terminie. W miarę możliwości w przypadku kontynuacji staramy się utrzymać ten sam dzień i godzinę zajęć, co na poprzednim stopniu.
Jeżeli już znasz trochę kroków tanecznych możesz zapisać się od razu na wyższy stopień.
 
W Szkole Tańca ŁDK działa także Klub Old Boy dla dorosłych i seniorów, w którym pasjonaci spotykają się raz w tygodniu, żeby potrenować.
Istnieje również Klub Tańca Towarzyskiego przygotowujący dzieci i młodzież do startów na turniejach tanecznych.
 
ZAJĘCIA:
 
RYSZARD DROBIŃSKI
 
Kurs Tańca Towarzyskiego dla dzieci:
wtorek, czwartek, godz. 17.00-18.00 (grupa początkująca)
koszt miesięczny: 70 zł

 

Kurs Tańca Towarzyskiego dla dorosłych:

wtorek, czwartek, godz. 20.00-21.30 (grupa zaawansowana)
koszt miesięczny: 70 zł
ZAJĘCIA: wtorek, czwartek - godz. 16.30-18.00
 
Kurs Tańca Towarzyskiego dla dorosłych:
środa, piątek, godz. 20.00-21.30 (grupa zaawansowana)
koszt miesięczny: 70 zł
 
Klub Tańca Towarzyskiego:
poniedziałek, godz. 17.30-21.00
wtorek, godz. 16.30-21.00
czwartek, godz. 16.30-21.00
koszt miesięczny: 60 zł
 
 
JANUSZ WIELGOSZ
 

Kurs Tańca Towarzyskiego

wtorek, czwartek:
godz. 16.30-18.00
godz. 18.15-19.45
godz. 20.00-21.30
koszt miesięczny: 70 zł
 
Klub Old Boy - środa, godz. 20.00-21.30
koszt miesięczny: 50 zł
 

 


RYSZARD DROBIŃSKI – były tancerz, obecnie instruktor tańca towarzyskiego. Trener tańca sportowego, członek Polskiego Towarzystwa Tanecznego, wiceprezes Zarządu Okręgu Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Tańca. Dzięki jego zaangażowaniu, ogromnej pracy pedagogicznej i konsekwencji, pary przez niego wyszkolone są laureatami wielu prestiżowych turniejów tańca w Polsce i za granicą oraz wielokrotnymi mistrzami i wicemistrzami okręgu łódzkiego.
Pracę trenerską rozpoczął w 1990r. w Łódzkim Domu Kultury, z którym związany jest do dnia dzisiejszego. Prowadzi zajęcia przygotowujące pary do turniejów tańca oraz zajęcia z użytkowego tańca towarzyskiego. Uczestnicy kursów cenią sobie jego profesjonalizm i oddanie pracy.
 
JANUSZ WIELGOSZ – trener, choreograf, dyplomowany instruktor tańca towarzyskiego, wodzirej, konferansjer, absolwent prestiżowego Studium Tanecznego w Olsztynie. Uczestniczył w warsztatch doskonalących umiejętności zawodowe prowadzone przez prof. Mariana Wieczystego,Waltera Laird’a (Anglia), Aqustina Equrolę oraz na wielu szkoleniach w Polsce i za granicą. Specjalista użytkowego tańca towarzyskiego, posiadacz licencji trenerskiej Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego. Wielokrotnie prowadził lekcje tańca na antenie TVP oraz był gościem wielu rozgłośni radiowych.
Ceniony za zaangażowanie zawodowe oraz profesjonalizm. Przez ponad 30 lat pracy wypracował na zajęciach tanecznych niepowtarzalną atmosferę, która przyciąga na zajęcia taneczne osoby w każdym wieku.

 

BIP